Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

Ewa Kulesza
W dobie trendów idących w kierunku budownictwa energooszczędnego oraz braków osobowych na rynku wykonawców, coraz większe znaczenie odgrywają technologie prefabrykowane – gotowe do montażu po dostarczeniu na plac budowy.
Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

Technologie, dzięki którym ilość prac koniecznych do przeprowadzenia na budowie można ograniczyć do minimum, mają wiele zalet. Przywiezienie na teren budowy gotowych ścian czy połaci dachowych oznacza wiele oszczędności. Nie musimy organizować transportu i miejsca magazynowania dla pokrycia dachowego, bloczków ściennych, zapraw, izolacji termicznych, tynków i wielu, wielu innych materiałów. Oznacza to także oszczędność czasu i  mniejszą dewastację terenu budowy. Sam przebieg prac także jest znacznie szybszy. Zamiast budować ściany, ocieplać je i następnie znowu tynkować, możemy przecież zamontować na fundamencie gotowe przegrody lub wielkoformatowe elementy, które będą się na ścianę składały. Taki właśnie sposób budowy można wykorzystać budując małe i duże obiekty wielofunkcyjne, usługowe oraz użyteczności publicznej, magazyny, hale produkcyjne, pomieszczenia izolowane akustycznie, chłodnie i wiele innych. Można tu wykorzystać elementy takie jak izolowane płyty warstwowe, elewacyjne oraz dachowe. Montaż takich płyt odbywa się szybko i oszczędnie, niezależnie od warunków pogodowych. Płyty dostarczane są całkowicie przygotowane i mogą być natychmiast instalowane. Ich długość, kolor i grubość producent przygotuje specjalnie na nasze zamówienie. W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z oferty płyt warstwowych wyprodukowanych z myślą o konkretnym przeznaczeniu:

THERMA STYLE  - system dociepleń ścian z płyt warstwowych

Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

System dociepleń ścian THERMA-STYLE to przykład na to, jak nowoczesna technologia dociepleniowa potrafi łączyć estetykę elewacji z funkcjonalnością izolacji cieplnej budynków. Głównym atutem systemu jest szybkość i łatwość montażu w każdych warunkach atmosferycznych, niskie koszty zakupu oraz doskonały efekt zarówno wizualny, jak i izolacyjny. Podstawą systemu jest płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Sposób łączenia płyt wykorzystuje specjalnie zaprojektowane łączniki ukryte.. W porównaniu do tradycyjnych sposobów dociepleniowych, THERMA-STYLE daje duże lepsze efekty termiczne przy niższych kosztach inwestycji. Dodatkowo, THERMA-STYLE jako produkt nowy charakteryzuje się odmiennością estetyczną. Ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność budynku. System THERMA-STYLE może stanowić jeden z elementów budownictwa energooszczędnego czy pasywnego – najnowszych światowych technologii zintegrowanego oszczędzania energii.

Uwaga! Płyta warstwowa jeszcze nigdy nie była taka tania!
Therma Style teraz już od 35,55 zł/m2 netto![/b] Rabat w wysokści 40 % od cennika.

Przeznaczenie
Szeroki zakres zastosowań czyni z systemu THERMA-STYLE produkt bardzo uniwersalny. Dzięki różnorodności kolorystycznej blach, system doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie mieszkaniowym (polecamy blachę o wzorze cegły), rolnym (kurniki, pomieszczenia inwentarskie), przemysłowym (ocieplenia hal, magazynów, pomieszczeń produkcyjnych) czy hobbystycznym (ocieplenia altan działkowych, garaży). Podstawową zaletą przemawiającą na korzyść tego systemu są minimalne wymagania powierzchniowe. Do montażu nie potrzeba w żaden specjalny sposób przygotowywać ścian (brak konieczności gruntowania, tynkowania czy wyrównywania powierzchni) – montaż odbywa się bezpośrednio do istniejącego muru. Skraca to czas i znacznie obniża koszty realizacji inwestycji. Gotowy efekt uzyskujemy od razu po montażu (brak konieczności malowania itp.).

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-STYLE wchodzą: płyta warstwowa jednostronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie
Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie
Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie
Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie
Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

THERMICANA - system lekkich ścian z płyt warstwowych
System zabudowy lekkich ścian THERMICANA stanowi odpowiedź na współczesne wymagania inwestorów w zakresie redukcji czasu i kosztów przedsięwzięcia budowlanego. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Głównym atutem systemu THERMICANA jest jego kompleksowy charakter – zabudowa ścian polega na łączeniu gotowych płyt ze sobą za pomocą specjalnie zaprojektowanych łączników ukrytych, dzięki czemu powierzchnia zewnętrzna elewacji jest równa i spójna. Efekt gotowej zabudowy ścian uzyskuje się natychmiast po zamontowaniu. Dodatkowo, prace montażowe można prowadzić w każdych warunkach atmosferycznych. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji ścian, THERMICANA daje duże lepsze efekty termiczne przy niższych kosztach inwestycji. Przykładowo, 100 mm rdzenia styropianowego w płycie THERMICANA równe jest 700 cm betonu komórkowego, 190 mm cegły pełnej albo aż 250 mm cegły silikatowej. Dodatkowo, system THERMICANA charakteryzuje się odmiennością estetyczną. Ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność budynku. System lekkich ścian THERMICANA w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bilansu energetycznego budynku.

Przeznaczenie
System THERMICANA znajduje szerokie zastosowanie w lekkim budownictwie szkieletowym, jako tańsza i szybsza w realizacji alternatywa rozwiązań tradycyjnych. Redukowanie podstawy fundamentowej pozwala posadowić konstrukcję na prawie każdym rodzaju gruntu. Podstawą nośną jest konstrukcja szkieletowa wykonana ze stali, do której bezpośrednio montowane są płyty THERMICANA. Dzięki walorom estetycznym i izolacyjnym, system doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie przemysłowym (różnorodna zabudowa hal, magazynów, obiektów produkcyjnych), rolnym (kurniki, pomieszczenia inwentarskie), jak i specjalistycznym, gdzie podstawowym wymaganiem jest osiągnięcie maksymalnego efektu izolacyjnego (chłodnie, mroźnie, pomieszczenia izolowane akustycznie).

Elementy systemu
W skład systemu THERMICANA wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

THERMICANA PLUS - system lekkich ścian z płyt warstwowych o podwyższonym standardzie
Kompleksowe rozwiązanie w nowoczesnych konstrukcjach ściennych budynków. Naszym celem było stworzenie systemu łączącego wysokie walory estetyczne z wymaganiami w zakresie izolacji termicznej i akustycznej przy jednoczesnym minimalizowaniu czasu i kosztów budowy. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Stanowi ona konstrukcję nośną (z funkcją dociepleniową) i elewację zewnętrzną budynku. Od wewnątrz, wykończenie ścian wykorzystuje płyty gipsowo-kartonowe, montowane bezpośrednio na płytę warstwową. W efekcie uzyskujemy wysoki standard estetyczny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jednak w porównaniu do budownictwa tradycyjnego, system THERMICANA PLUS pozwala na znaczne oszczędności czasu i kosztów realizacji budowy. Dodatkowo, ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność elewacji budynku. System lekkich ścian THERMICANA PLUS w znacznym stopniu przyczynia się także do poprawy bilansu energetycznego budynku.

Przeznaczenie
System THERMICANA PLUS adresowany jest do odbiorców wymagających estetyki i funkcjonalności. Elewacja systemu odzwierciedla najnowsze trendy architektoniczne w konstrukcji i projektowaniu, natomiast standard wnętrza niczym nie różni się od wysokiego poziomu tradycyjnych budynków biurowych. THERMICANA PLUS to idealne rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu – kioski, garaże, warsztaty, kontenery socjalne, budynki gospodarskie, różnorodne obiekty handlowe i usługowe. Podstawową cechą jest lekkość konstrukcji oraz brak istotnych wymagań w zakresie przygotowania terenu.

Elementy systemu
W skład systemu THERMICANA PLUS wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, system zabudowy gipsowo-kartonowej, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

THERMA MASTER - system izolacji chłodniczej
Specjalistyczny system izolacji termicznej THERMA-MASTER został opracowany na potrzeby przemysłu rolno-spożywczego. Główne cechy i zalety tego systemu to doskonała izolacyjność termiczna, lekkość konstrukcji, estetyka, łatwość utrzymania w czystości oraz szybkość i prostota montażu. Wszystko to wydatnie wpływa na minimalizację kosztów inwestycji. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa ścienna i dachowa z rdzeniem styropianowym. Płyty ścienne są montowane bezpośrednio na szkielet konstrukcji stalowej i łączone ze sobą przy pomocy specjalnego łącznika ukrytego, dzięki czemu powierzchnia ścian jest równa i gładka. Zewnętrzna powierzchnia blachy tworzy ciekawą wzorniczo elewację (dostępne są różne przetłoczenia i kolory okładziny). Natomiast od strony wewnętrznej, blacha stanowi estetyczną ścianę. Z kolei płyty dachowe wykorzystują opatentowane rozwiązanie zamka z rąbkiem stojącym, co gwarantuje 100% szczelność oraz wymierne oszczędności kosztów montażu. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, płyty dachowe systemu izolacji THERMA-MASTER nadają się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

Przeznaczenie
System izolacji termicznej THERMA-MASTER to kompleksowy produkt do zastosowań specjalistycznych. Wykorzystywana technologia pozwala wznosić budowle charakteryzujące się lekkością konstrukcji (redukowanie podstawy fundamentowej), szybkością zabudowy i uzyskaniem gotowego efektu natychmiast po montażu. Pokrycie zarówno ścian, jak i dachów nie wymaga dodatkowych przygotowań. Wystarczy stalowa konstrukcja nośna (szkieletowa). Produkt idealnie nadaje się do obiektów wielkopowierzchniowych – dzięki dużej szerokości krycia (1190 mm), montaż postępuje bardzo szybko. Zalecany zakres zastosowań jest bardzo szeroki, np. przechowalnie owoców, magazyny termiczne, chłodnie, mroźnie, izotermy. Wszędzie tam, gdzie liczy się izolacja termiczna, system THERMA-MASTER spełni oczekiwania i przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-MASTER wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 200 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

THERMA DECK - system dociepleń dachów
System ten jest odpowiedzią na często pomijany problem przenikania zimnych mas powietrza przez pokrycia dachowe, tymczasem ok. 25% wszystkich strat cieplnych w domach ucieka przez dach. Dodatkowo występują częste problemy związane z przeciekającą przez dach wodą i w konsekwencji wilgocią zalegającą w pomieszczeniach poddaszowych. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i elewacyjnym, THERMA-DECK spełnia wszelkie wymagania stawiane współczesnym dachom. Podstawą systemu jest jednostronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany sposób łączenia płyt pozwala na uzyskanie 100% szczelności przy wyeliminowaniu konieczności stosowania obróbek blacharskich. Dach w systemie THERMA-DECK jest mocny, szczelny i wytrzymały. Przyczynia się do uzyskania wymiernych oszczędności energetycznych, przy jednoczesnej gwarancji szczelności oraz ciekawym efekcie wizualnym. Dodatkowo, THERMA-DECK jest jednym z najtańszych nowoczesnych systemów pokryć dachowych.

Przeznaczenie
System THERMA-DECK jest przeznaczony do dociepleń dachów płaskich. Zwłaszcza dla pokryć papowych dachów płaskich w istniejących budynkach, system stanowi rozwiązanie problemu izolacji i szczelności bez konieczności przeprowadzania remontu dachu. Główną zaletą tego systemu jest łatwość zastosowania – zwłaszcza ze względu na minimum wymagań montażowych. Do montażu nie potrzeba w specjalny sposób przygotowywać powierzchni istniejącego dachu – system montowany jest bezpośrednio na istniejący dach przy pomocy łączników i wkrętów. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną redukcję kosztów oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji. Można nawet powiedzieć, że w zamian za koszty remontu dachu płaskiego, uzyskujemy nowe, szczelne i doskonale izolowane pokrycie dachowe. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, system THERMA-DECK nadaje się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-DECK wchodzą: płyta warstwowa jednostronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

THERMA-DECK PRO - system ciepłych dachów
Jest to produkt łączący wszystkie zalety nowoczesnego dachu – izolacyjność termiczną, szczelność pokrycia i estetykę. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i elewacyjnym, THERMA-DECK PRO stanowi kompleksowe rozwiązanie dla konstrukcji dachu. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany sposób łączenia płyt pozwala na uzyskanie 100% szczelności przy wyeliminowaniu konieczności stosowania obróbek blacharskich. Dach w systemie THERMA-DECK PRO jest mocny, szczelny i wytrzymały. Przyczynia się do uzyskania wymiernych oszczędności energetycznych, przy jednoczesnej gwarancji szczelności oraz ciekawym efekcie wizualnym. Dodatkowo, THERMA-DECK PRO jest jednym z najtańszych rozwiązań dla nowoczesnych pokryć dachowych.

Przeznaczenie
System THERMA-DECK PRO jest kompleksowym pokryciem dachowym, znajdującym zastosowanie zarówno w budynkach istniejących, jak i nowo wznoszonych, bez względu na przeznaczenie obiektów. W budynkach nowo wznoszonych, płyty montowane są bezpośrednio do stalowego szkieletu konstrukcji nośnej. Dodatkowo, jako opcję można tutaj zastosować rozwiązania doświetlające. System idealnie sprawdza się zwłaszcza w obiektach wielkopowierzchniowych, jak np. hipermarkety, magazyny, hale produkcyjne. Natomiast w przypadku istniejących obiektów, THERMA-DECK PRO tworzy „wartość dodaną” dachu – płyty montowane są do pomocniczej, lekkiej konstrukcji stalowej, tworząc szczelne, trwałe i estetyczne pokrycie. System doskonale sprawdza się jako alternatywny sposób dla kosztownych remontów dachu. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, system THERMA-DECK PRO nadaje się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-DECK PRO wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

THERMA FIX - system lekkich ścian działowych

Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

System zabudowy lekkich ścian działowych THERMA-FIX stanowi nowatorską propozycję aranżacji wnętrz obiektów o konstrukcji otwartej, gdzie zachodzi potrzeba wydzielenia lub oddzielenia pomieszczeń. TREMA-FIX, w odróżnieniu od innych systemów zabudowy ścian, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi – zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym, stanowiąca jednorodną ścianę. Po jej umocowaniu nie ma potrzeby wykonywania żadnych innych czynności (np. bardzo istotny brak szpachlowania czy malowania). Zdecydowanie skraca to czas montażu i obniża koszty związane z zabudową.

Przeznaczenie
System THERMA-FIX to gotowa ściana, która może mieć różną kolorystykę w zależności od preferencji. Ponieważ ściana jest bardzo mocna, można do niej mocować półki, grzejniki i inne elementy wyposażenia wnętrz. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ustawienia ściany działowej, system THERMA-FIX doskonale spełni swoją rolę dodatkowo przyczyniając się do redukcji hałasu oraz poprawy warunków cieplnych, zachowując wysokie walory estetyczne. System THERMA-FIX jest szczególnie polecany do zastosowań w miejscach narażonych na nadmierne 
zanieczyszczenie – odporność na zabrudzenia i łatwość czyszczenia powierzchni to 
kolejne atuty tego nowoczesnego produktu.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-FIX wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl