Spis treści
- Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – nowa jakość ochrony w transporcie
- Wszechstronność zastosowań w transporcie i budownictwie – elastyczne możliwości wykorzystania
- Ekologiczne rozwiązanie dla zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia emisji CO2
- Wytrzymałość i trwałość w ekstremalnych warunkach – szerokie zastosowanie w transporcie i budownictwie
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – nowa jakość ochrony w transporcie
Dzięki rygorystycznym testom odporności na ogień, nowa pianka spełnia surowe normy europejskie, takie jak NF F16-101, EN 13501-1 i EN 45545-2, co pozwala na jej stosowanie w wymagających sektorach, jak przemysł kolejowy i stoczniowy. Właściwości samogasnące oraz niska emisja toksycznych dymów zapewniają bezpieczeństwo pasażerów w przypadku pożaru, co jest kluczowe dla transportu publicznego.
Wszechstronność zastosowań w transporcie i budownictwie – elastyczne możliwości wykorzystania
Dzięki swoim właściwościom pianka jest stosowana w pociągach i tramwajach, spełniając wymogi dla klas HL1 i HL2. Może także spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa (HL3) po wzmocnieniu powłoką fenolową lub aluminiową, co rozszerza możliwości jej użycia w najbardziej ryzykownych częściach konstrukcji.
W Szczecinie jest niezwykły budynek – jedyny taki w Polsce. Zobaczcie zdjęcia
Nowoczesna siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie stawia na technologie, które czynią budynek niemal samowystarczalnym energetycznie. To przykład ekologicznego budownictwa, które wpisuje się w ...
Ekologiczne rozwiązanie dla zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia emisji CO2
Wykonana w całości z przetworzonego plastiku, pianka wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, zmniejszając produkcję odpadów i ograniczając emisję CO2 o jedną trzecią w porównaniu do materiałów z pierwotnego PET. To ekologiczne podejście wspiera ochronę środowiska i promuje odpowiedzialne podejście do surowców.
Wytrzymałość i trwałość w ekstremalnych warunkach – szerokie zastosowanie w transporcie i budownictwie
Odporna na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, nowa pianka znajduje zastosowanie nie tylko w transporcie, ale także w budownictwie. Sprawdza się w konstrukcji płyt elewacyjnych, budynkach modułowych, elementach wnętrz tramwajów, autobusów i pociągów. Dzięki swojej trwałości i wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa pożarowego jest rozwiązaniem przyszłościowym, promującym ekologiczne i trwałe rozwiązania w wielu branżach.
To też może cię zainteresować: Tu zamieszkają medalistki olimpiady Paryż 2024. Co wiemy o osiedlu, w które zainwestował Robert Lewandowski?
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Regiodom codziennie. Obserwuj Regiodom!