Remont stropu z keramzytem

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Remontujesz dom lub mieszkanie? Ulżyj stropom i podwyższ standard.

Remont starego domu to fascynująca wędrówka po technologiach i materiałach z minionych lat. Odkrywając kolejne warstwy stropu natrafiamy na różne rozwiązania wynikające z ówczesnych realiów budowlanych. Każdy z zastosowanych wtedy materiałów spełniał w stropie określoną funkcję: izolacyjną lub konstrukcyjną.

Remont stropu z keramzytem

Jako zasypki izolacyjne i wypełniające dawniej stosowano polepy z gliny, wapna i trocin, a później zasypki z gruzu lub żużla. Na wierzchu stropu układano deski lub podkłady betonowe.
Co z tym zrobić podczas remontu?

PROBLEMY DO ROZWIĄZANIA

Remont stropu z keramzytem

Wymiana zasypek izolacyjnych

Stare ciężkie zasypki dokładnie rozkładały się pomiędzy belkami stropowymi skutecznie izolując akustycznie strop. Obecnie nie zawsze jest możliwe szczelne ułożenie płyt ze styropianu lub wełny. Materiały te są skuteczne w pełnych rozwiązaniach systemowych, które sprawdzają się przy wykonywaniu nowego stropu.

Wyrównanie powierzchni stropu

Stare stropy drewniane często wykazują znaczne ugięcia. Spowodowane jest to między innymi dużym ciężarem polepy. Jeden m² takiego wypełnienia może ważyć nawet 150 kg. Aby zatrzymać dalsze ugięcie stropu i bezpiecznie móc go użytkować warto zmniejszyć obciążenie w stropie wprowadzając materiał lżejszy, a równie skutecznie izolujący.

 ROZWIĄZANIA

Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo, które może być zastosowane przy remoncie każdego stropu. Jako materiał niepalny stanowi barierę przeciwogniową, jako materiał o wewnętrznej porowatej strukturze pomaga zapewnić odpowiednią izolacyjność akustyczną. W zależności od granulacji keramzyt jest od dwóch do czterech razy lżejszy niż stare polepy, zasypki z gruzu lub żużla.

 

Remont stropu z keramzytem

Układ warstw:
➊ Leca KERAMZYT izolacyjny M lub L
➋ Leca KERAMZYT podsypkowy
➌ Płyty suchego jastrychu

W stropie drewnianym Leca® KERAMZYT izoluje akustycznie i poziomuje ugięty strop.

 

Remont stropu z keramzytem

Układ warstw:
➊ Leca KERAMZYT izolacyjny M lub L
➋ Leca KERAMZYT podsypkowy
➌ Płyty suchego jastrychu

W stropie WPS Leca® KERAMZYT stanowi wypełnienie oraz podłoże pod płyty suchego jastrychu. Eliminuje to wszystkie mokre prace skracając tym samym czas realizacji.

 

Remont stropu z keramzytem

Układ warstw:
➊ Leca KERAMZYT izolacyjny M lub L
➍ Pianka poliuretanowa, wełna lub styropian
➎ Szlichta cementowa

W stropie Kleina Leca® KERAMZYT dokładnie wypełnia przestrzeń między belkami i pozwala na ułożenie klasycznej izolacji akustycznej oraz szlichty cementowej.

Powyższe rozwiązania to jedne z wielu możliwych. W przypadku stropu Kleina też można ułożyć Leca® KERAMZYT podsypkowy i suchy jastrych, a na stropie WPS izolację z pianki i cementową szlichtę.

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropodachów, podłóg na gruncie, w drenażu oraz ociepleniu ścian piwnic, a także wielu innych rozwiązaniach.

Więcej informacji technicznych, w tym gotowe rozwiązania wraz z rysunkami CAD dla remontowanych i nowoprojektowanych obiektów znajdziesz na www.netweber.pl w zakładce Leca® KERAMZYT.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl