Klej do obróbek blacharskich

Ewa Kulesza
Enkolit to masa szpachlowo-klejąca na bazie bitumicznej o doskonałej przyczepności między innymi do betonu, murów ceglanych, blach ocynkowanych, miedzianych, aluminiowych i stalowych.
Klej do obróbek blacharskich

Można go stosować  do mocowania wszelkiego rodzaju obróbek blacharskich w miejscach, gdzie wystające elementy budowlane narażone są na działanie czynników atmosferycznych, na przykład korony murów, gzymsy, cokoły, parapety oraz elewacje zewnętrzne.

Badania laboratoryjne wykazały, że wytrzymałość spoiny klejowej jest zgodna z Normą DIN 1055 "Obciążenia w budownictwie spowodowane oddziaływaniem sił ssących wiatru". Producent gwarantuje, że wytrzymałość połączenia nie zmieni się nawet po okresie 30. lat, czego dowodzą badania w instytucjach budowlanych.

Enkolit jest stale plastyczną masą klejąco-uszczelniającą, która ułatwi  wszelkiego rodzaju prace blacharsko-dekarskie. Produkt ten z powodzeniem można stosować do klejenia blach okapowych oraz osłaniających pokrycia szczytowe murów. Poprzez nałożenie Enkolitu w odpowiedniej ilości na całej powierzchni klejonych elementów budowlanych unika się powstawania pustych przestrzeni. Pozwala to na wytłumienie odgłosów bębnienia deszczu oraz uniemożliwia powstawanie siedlisk insektów pod powierzchnią blach. Całopowierzchniowa spoina zabezpiecza także powierzchnie dolne przyklejonych blach przed korozją.

Świeżo nałożony Enkolit nie spływa z powierzchni pionowych, próby laboratoryjne wykazały jego stabilność do +110ºC. Warunkiem jest przepisowo wykonana spoina klejowa. Klej jest także odporny na działanie spalin przemysłowych, alg, wód słonych i opadowych. Ma właściwości grzybobójcze i antykorzeniowe.

W czasie pracy z Enkolitem nie wolno spożywać posiłków oraz napojów. Poza tym, ze względu na wydzielające się zapachy, odradza się stosowanie go w pomieszczeniach zamkniętych.

Produkt dostępny jest w jednorazowych pojemnikach blaszanych 32,0 kg, 11,0 kg, 5,0 kg i 3,0 kg oraz kartuszach 310 ml.
Średnie zużycie ok. 2-3 kg/m²

 

od 12 lat
Wideo

Kraków - wymiana schodów ruchomych na dworcu głównym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl