Wodoodporne płyty łazienkowe

Joanna Szot
Płyty DOMINO® doskonale nadają się do zabudowy i aranżacji łazienek. Łatwość obróbki, brak konieczności stosowania stelaży i lekkość płyty sprawiają, że praca jest szybka i efektywna.
Wodoodporne płyty łazienkowe

Płyty DOMINO® wykonane są z polistyrenu poddanego zaawansowanej obróbce technologicznej, a następnie powleczonego specjalną warstwą zaprawowo-zbrojeniową. Są wodoodporne (absorpcja wody < 0,5% po 28 dniach zanurzenia w wodzie), dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych (nawet tam gdzie wilgotność przekracza 85% - na przykład w łazienkach) jako elementy aranżacji wnętrz.

Wodoodporne płyty łazienkowe

Zaletą płyt jest brak konieczności stosowania stelaży - dotychczas nieodzownych w wypadku tworzenia zabudowy płytami gipsowo-kartonowymi - łączenia płyt odbywają się za pomocą zaprawy klejowej (powszechnie stosowanej do klejenia płytek ceramicznych). Narożniki DOMINO® służą do zabudowy ogólnie pojętych ciągów instalacyjnych. Stosuje się je wszędzie w miejscach, gdzie zależy nam na maskowaniu przestrzeni przypodłogowej, przysufitowej lub przyściennej.

Wodoodporne płyty łazienkowe

Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne  płyty (współczynnik przewodzenia ciepła 0,035 W/(m²·K) - niższy niż powszechnie używanych wełen i styropianów termoizolacyjnych) i hydroizolacyjne nadają się jako okładziny na ściany, tam gdzie musi być zachowana ochrona przed wilgocią i temperaturami.

Płyty DOMINO® dostępne są w 5 grubościach od 10 do 50 mm, oraz w 3 wymiarach: 100 x 60 cm (0,6 m²), 130 x 60 cm (0,78 m²) i 260 x 60 cm (1,56 m²).

Wodoodporne płyty łazienkowe

Narożniki dostępne są w wymiarach ramion: 15 x 15 cm, 20 x 20 cm, 30 x 30 cm i 20 x 40 cm (asymetryczny) - wszystkie mają długość 2,6 m.

Gotowe elementy wykonane z płyt DOMINO® można kafelkować lub pokryć gładzią gipsową i pomalować.

Produkty DOMINO® łatwo poddają się obróbce mechanicznej (na przykład przycinanie, wycinanie obrysów), nawet nożykiem do tapet.

Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl
Dodaj ogłoszenie