Domy z bali z pianką poliuretanową

Ewa Kulesza
M-Bal jest to system budowy domów firmy Magnus. Domy zarówno całoroczne, jak i letniskowe powstają z prefabrykowanych bali drewnianych.

Bal prefabrykowany systemu M-Bal jest materiałem budowlanym zapewniającym stabilność wymiarową, odporność na skręcanie i pękanie, niski ciężar elementów, niski współczynnik przenikania ciepła, a tym samym niskie zapotrzebowanie energetyczne do celów grzewczych. Stabilność wymiarów pozwala na tradycyjne rozwiązania konstrukcji więźby dachowej (bez konieczności stosowania tak zwanych tragarzy), a także osadzanie stolarki okiennej i drzwiowej metodami klasycznymi na kotwy lub dyble i piankę monterską.

Domy z bali z pianką poliuretanową

Gotowe bale, przystosowane do projektu dostarczane są na budowę wprost z fabryki, montowane do fundamentów oraz między sobą metalowymi szpilami. Bale prefabrykowane charakteryzują się mniejszym ciężarem w porównaniu z balami litymi, dzięki czemu budowa domu odbywa się bez użycia ciężkiego sprzętu. Wpływa to znacząco na zmniejszenie kosztów i skrócenie  czasu budowy domu. Przestrzeń wewnątrz bala jest wypełniona materiałem izolacyjnym - dwuskładnikową pianką PUR należącą do klasy ogniowej wyrobów budowlanych B.

Domy z bali z pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa nadaje ścianie M-Bal współczynnik ciepła 0,18-0,24 W/(m²·K). System ten pozwala ograniczyć do minimum negatywny wpływ mostków termicznych. Umożliwia to konstruowanie budynków, których wskaźnik zapotrzebowania energii na cele grzewcze (E) będzie wynosił poniżej 26 kWh/m³ w skali roku, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne budynku. Domy z prefabrykowanych bal i drewnianych zapewniają użytkownikom bardzo korzystny mikroklimat pomieszczeń. W oparciu o podstawową konstrukcję bala została opracowana odpowiednia ilość typów bali, by zagwarantować klientowi swobodę wyboru rozwiązań architektonicznych.

Domy z bali z pianką poliuretanową
Domy z bali z pianką poliuretanową

Ściany w wewnątrz domu w zależności od indywidualnych upodobań klienta mogą być wykonane z bala zabarwianego na dowolny kolor lub przy zastosowaniu systemu półbala mogą być wykończone płytami kartonowo-gipsowymi, płytami ceramicznymi, panelami itp.

Dodatkowym zastosowaniem systemu M-Bal jest możliwość wykorzystania go do wykonania w istniejących już budynkach nowych elewacji wraz z ewentualnym ociepleniem ścian.
M-Bal to technologia, która zapewnia łatwość montażu, wysoką jakość produktu oraz eliminuje wady i niedogodności jakie pojawiają się przy budowie domów z bala litego.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl