Płyty klimatyczne

Ewa Kulesza
Jeżeli budynek nie jest wyposażony w wentylację mechaniczną, ocieplenie jego ścian od środka może skończyć się jego zawilgoceniem i związanymi z tym komplikacjami. Problemy te nie wystąpią, jeśli wewnętrzną izolację termiczną wykonamy z płyt klimatycznych.
Płyty klimatyczne

Płyty klimatyczne stosuje się do docieplania budynków od wewnątrz, kiedy ze względu na zabytkową fasadę niemożliwa lub utrudniona jest termoizolacja zewnętrzna w obiektach sakralnych (kościołach, klasztorach, katedrach) i historycznych (zamkach, pałacach, zabytkowych kamienicach o ozdobnych elementach elewacyjnych lub np. z muru pruskiego, cegły klinkierowej).

Dzięki swojej strukturze, aktywności kapilarnej i bardzo dobrej paroprzepuszczalności, płyta samoczynnie reguluje wilgotność powietrza m.in. w bibliotekach, galeriach, muzeach, ale również w suterenach, piwnicach czy pomieszczeniach adaptowanych na cele gastronomiczne lub biurowe, zmniejszając jednocześnie zagrożenie gromadzenia się nadmiernej wilgoci. 
Zmorą niejednej spółdzielni mieszkaniowej są efekty błędnie wykonanej elewacji w postaci pleśni i zagrzybienia, spowodowane przez tzw. mostki termiczne. Calsitherm Klimaplatte likwiduje je skutecznie!

Ze względu na właściwości niepalne (klasa A1) i bezemisyjne, płyta ma szerokie zastosowanie w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej jako wkład do drzwi i ścianek przeciwpożarowych, doskonale sprawdza się również jako izolacja termiczna do kominków.

od 12 lat
Wideo

Kraków - wymiana schodów ruchomych na dworcu głównym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl