Wężykowa pianka montażowa Extra 66%

Ewa Kulesza
Firma Soudal wprowadziła na rynek wężykową piankę montażową Extra 66%. Dzięki nowej formule i ulepszonemu aplikatorowi jej wydajność jest większa około 66% w stosunku do standardowych produktów obecnych na polskim rynku.
Wężykowa pianka montażowa Extra 66%

Nowa piana firmy Soudal jest bardzo łatwa w stosowaniu - może być aplikowana pod dowolnym kątem i z powodzeniem używana przez osoby nie mające doświadczenia. Przy tym Soudal Extra 66% to produkt dokładny i precyzyjny. Pozwala osiągnąć efekty podobne do pian pistoletowych, bez potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu.

Dzięki nowej formule chemicznej i specjalnej budowie aplikatora wężykowego piankę Soudal Extra 66% dozuje się w sposób kontrolowany. Osiągnięty efekt można porównać z rezultatem pracy przy użyciu profesjonalnego pistoletu. Pianka wypływa powoli, rozpręża się zaraz po wypuszczeniu z puszki i bardzo szybko osiąga objętość bliską objętości docelowej. Tak więc już w momencie aplikacji nawet początkujący majsterkowicz z łatwością oszacuje ilość pianki potrzebnej do uszczelnienia wybranej przestrzeni. Ta cecha powoduje, że straty w użyciu produktu są minimalne. Unika się obcinania zbędnych naddatków powstających często po rozprężeniu standardowej piany. Kontrolowane zwiększanie objętości Soudal Extra 66% eliminuje możliwość wystąpienia deformacji delikatnych profili okiennych czy drzwiowych, a tym samym pozwala uniknąć kłopotów wielu niedoświadczonym  montażystom.

Wężykowa pianka montażowa Extra 66%

Uszczelnianie pod każdym kątem
Do tej pory standardowe puszki zawsze musiały być skierowane zaworem do dołu. Tylko takie ustawienie gwarantowało, że gaz spieniający nie wydostawał się z pojemnika przedwcześnie. Przy uszczelnianiu miejsc trudno dostępnych zdarzało się, że w puszce pozostawała pozbawiona gazu piana, nie nadająca się już do wykorzystania. W przeciwieństwie do zwykłych pian Soudal Extra 66% działa wydajnie przy każdym ustawieniu puszki. Ułatwia to pracę w miejscach trudno dostępnych, na przykład przy uszczelnianiu podbitek dachowych, nadproży, w miejscu złączenia ścian i sufitów. Ponieważ puszkę można ustawić pod dowolnym kątem, łatwe staje się manewrowanie wężykiem, obserwowanie miejsca aplikacji i precyzyjne nałożenie produktu. Aby pianka spełniła swoje zadanie, musi nie tylko zwiększyć swoją objętość, ale także osiągnąć odpowiedni stopień utwardzenia. Dopiero wtedy można przystąpić do ostatecznej obróbki. Czas utwardzania Soudal Extra 66% został skrócony do około 25 minut w warunkach pokojowych. Po tym czasie można rozpocząć obcinanie ewentualnych naddatków lub nakładanie kolejnej warstwy pianki. Ma to niebagatelny wpływ na szybkość prac montażowych.

Dla profesjonalistów i majsterkowiczów
Pianka montażowa Soudal Extra 66% jest nowatorskim produktem dla osób zajmujących się pracami wykończeniowymi, które nie są zainteresowane zakupem pistoletu aplikacyjnego, a chciałyby uzyskać podobny efekt i komfort pracy. Pianka wężykowa Soudal Extra 66% osiąga parametry techniczne zbliżone do profesjonalnej pianki pistoletowej – dlatego nadaje się dla szerokiego grona nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest przy tym wyjątkowo efektywna i ekonomiczna w stosowaniu.

Zwiększenie wydajności o 66%, w porównaniu ze standardowymi piankami wysokiej jakości, oznacza w praktyce "co trzecią puszkę gratis". Zgodnie z wieloletnią strategią firmy Soudal nowa pianka Extra 66% została wprowadzona jednocześnie na wszystkie rynki europejskie.

Dane techniczne
Tworzenie naskórka: 8 min. przy 20ºC i 60% wilgotności względnej
Czas obróbki wstępnej: około 20-25 min.
Szybkość twardnienia: 1 godz. dla 3 cm warstwy (przy 20ºC)
Odporność temperaturowa: -40ºC do +90ºC (utwardzona)
Temperatura stosowania: +5ºC do +30ºC

Sugerowana cena: 15 do 18 zł netto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl