Elastyczna piana poliuretanowa

Ewa Kulesza
W ofercie firmy illbruck Systemy Uszczelnień pojawiła się całkowita nowość na rynku pian poliuretanowych. Jest to jednoskładnikowa piana elastyczna illbruck 1K-P.
Elastyczna piana poliuretanowa

Wyróżniającą cechą tej piany jest jej elastyczność powyżej 35%! Dla porównania - zwykła piana poliuretanowa ma elastyczność rzędu dwunastu procent.

Piana elastyczna illbruck cechuje się przy tym wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Jest łatwa w obróbce i ma niską rozszerzalność wtórną. Produkt ten jest idealny do montażu okien i drzwi a także do wypełniania i uszczelniania złączy. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odkształcania jest niezawodnym materiałem do uszczelniania złączy dylatacyjnych i złączy ruchomych. Zapobiega powstawaniu mikroszczelin i uszkodzeń piany w takich połączeniach. Produkt doskonale sprawdza się także w budownictwie szkieletowym i drewnianym.

Charakterystyka piany
Jednoskładnikowa pianka poliuretanowa twardniejąca pod wpływem wilgoci otoczenia. Kolor biały. Zaletą produktu jest sprężystość przekraczająca 35% oraz niska rozszerzalność wtórna. Piana jest łatwa w obróbce.

Przygotowanie do nakładania pianki
Powierzchnie musza być suche i oczyszczone z luźnych drobin, kurzu i smaru. Powinny powstrzymać siłę rozprężności pianki. W razie potrzeby przed nałożeniem pianki zwilżyć powierzchnie przylegania. Przed użyciem wstrząsnąć energicznie puszką co najmniej 20 razy. Przykręcić pistolet do puszki zgodnie z instrukcją.

Nakładanie pianki
Zawsze trzymać pojemnik zaworem w dół. Za pomocą spustu na pistolecie i śruby regulacji przepływu można regulować strumień wypływającej pianki. W czasie nakładania piany nie wolno palić, a pomieszczenie powinno być dobrze wietrzone. Natychmiast po nałożeniu usunąć nadmiar pianki środkiem czyszczącym lub acetonem. Utwardzoną piankę można usunąć tylko mechanicznie.

Cena detaliczna 16 zł

 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl