Płyty cementowe do łazienek

Ewa Kulesza
Gres, piaskowiec, mozaika, naturalny kamień – współczesne materiały wykończeniowe robią wrażenie. Warto zadbać o właściwe podłoże pod okładziny ceramiczne, dzięki czemu remonty będą powodowane naszą chęcią zmian, a nie koniecznością.
Płyty cementowe do łazienek

Łazienka, którą zachwycaliśmy się zaraz po jej wyremontowaniu już po kilku latach może rozczarowywać. Odpadająca z obudowy wanny glazura jest niestety częstym problemem w pomieszczeniach, w których nie zastosowano właściwego podłoża pod kafelki. A przecież, ponosząc wysokie koszty związane z wykończeniem mieszkania czy domu, oprócz walorów estetycznych, oczekujemy również trwałości. Tymczasem podwyższona wilgotność w pomieszczeniu i większy ciężar okładziny mogą spowodować odspajanie się kartonu od rdzenia gipsowego i odpadanie glazury. Po pewnym czasie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności może pojawić się pleśń.

Tego rodzaju problemy możemy wyeliminować, stosując jako podłoże pod okładziny ceramiczne płytę cementową Aquapanel Indoor. Składa się ona z rdzenia wykonanego z cementu portlandzkiego, zbrojonego obustronnie siatką z włókna szklanego. Ma docinane końcówki i wzmocnione krawędzie (system EasyEdge).

Płyty cementowe do łazienek

Taka budowa płyty sprawia, że jest ona odporna na działanie wody i wilgoci, co w konsekwencji nie dopuszcza do powstawania grzybów i pleśni. Ponadto płyta ta jest stabilna i trwała. Powierzchnie wykonane z płyty cementowej Aquapanel Indoor można okładać materiałem o ciężarze do 40 kg/m2 ściany. Płytę tę charakteryzują również wysokie parametry izolacyjności akustycznej oraz odporności ogniowej. Stanowi idealne podłoże pod glazurę w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach. Specjalna konstrukcja płyty umożliwia jej łatwą obróbkę i montaż. Do cięcia płyt wystarczy nóż podobny do nacinania płyt gipsowo-kartonowych, a sam montaż na konstrukcji metalowej lub drewnianej przebiega równie prosto i szybko jak zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych.

Płyty cementowe do łazienek

Płyty Aquapanel można także stosować w innych pomieszczeniach np. w holach na podłodze. W tym przypadku należy użyć płyty Aquapanel Floor, która jest odporna na działanie wody i pleśni, stanowi stabilny suchy jastrych, wykonany z cementu. Alternatywą dla tradycyjnych technologii budownictwa zewnętrznego jest system suchej zabudowy Aquapanel Outdoor, który wytrzymuje nawet ekstremalne warunki pogodowe.

Dane techniczne
Aquapanel Indoor

  • szerokość - 900 mm,
  • długość - 1200.2400/2500 mm,
  • grubość - 12,5 mm,
  • ciężar - ok. 15 kg/m²,
  • wytrzymałość na zginanie - 6,2 N/mm².

Aquapanel Oudoor

  • szerokość - 900 mm,
  • długość - 1200.2400/1250/2500 mm,
  • grubość - 12,5 mm,
  • ciężar - ok. 16 kg/m²,
  • wytrzymałość na zginanie - 6,2 N/mm².
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl