Tynki silikonowe marki Bolix

Ewa Kulesza
Bolix S.A., drugi co do udziałów w polskim rynku producent systemów ociepleń, rozszerzył ofertę o tynki silikonowe oraz silikonowo-akrylowe. Jako uzupełnienie, do sprzedaży trafił także barwiony podkład , stworzony specjalnie pod nowe wyprawy tynkarskie.
Tynki silikonowe marki Bolix

Nowe tynki silikonowe sprzedawane są pod nazwą Bolix SIT, a wyprawy silikonowo-akrylowe nazwano Bolix SA. Oba rodzaje tynków dostępne są w trzech fakturach: "kasza" o gramaturze grysu 1,5 mm i 2 mm oraz wzór "kornik" o kruszywie 2 mm. Tynki Bolix SIT i Bolix SA oferowane są w 108 kolorach.

Tynki silikonowe
Nowe tynki silikonowe oferują elewacji najwyższy poziom ochrony przed działaniem słońca, opadów atmosferycznych i mrozu. Fasada wykończona tynkami silikonowymi jest odporna na działanie kwaśnych deszczów oraz promieniowania ultrafioletowego. Powłoka, jaką tworzą, jest elastyczna, a przez to odporna na uszkodzenia mechaniczne i drgania powodowane np. wpływem ruchu pojazdów. Dodatkowo, elewacja wykończona tynkiem silikonowym jest odporna na zabrudzenia - kurz i bród zmywane są przez opady atmosferyczne (efekt samooczyszczania). Z tego względu tynki silikonowe poleca się do wykańczania elewacji budynków usytuowanych np. przy ruchliwych ulicach lub w centrach miast. Kolejną zaletą jest także wysoka trwałość barw tynków silikonowych.

Tynki silikonowe skupiają w sobie większość zalet innych rodzajów wypraw tynkarskich. Po pierwsze, podobnie jak tynki akrylowe, są dostępne praktycznie w nieograniczonej liczbie kolorów. Po drugie, są odporne na zabrudzenia oraz korozję mikrobiologiczną (porastanie glonów i grzybów) jak tynki silikatowe. Po trzecie, analogicznie jak wyprawy mineralne, tworzą oddychającą powłokę, która przepuszcza parę wodną oraz dwutlenek węgla.

Tynki Bolix SIT mogą być stosowane w systemach ociepleń opartych zarówno na styropianie (system Bolix S), jak i wełnie mineralnej (system Bolix M-3).

Tynki silikonowo-akrylowe
Podwyższona paroprzepuszczalność i odporność na zabrudzenia to również cechy charakterystyczne nowych tynków silikonowo-akrylowych marki Bolix. Powierzchnię tynku silikonowo-akrylowego łatwo jest utrzymać w czystości, gdyż jest zmywalna wodą. Tynki Bolix SA charakteryzuje także podwyższona elastyczność powłoki przez co elewacja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, drgania i naprężenia. Bardzo niska nasiąkliwość powierzchniowa czyni wyprawę tynkarską mniej podatną na atak agresji mikrobiologicznej. Nowe wyprawy tynkarskie Bolix SA wyróżnia duża trwałość i nasycenie barw.

Tynki silikonowo-akrylowe zostały stworzone z myślą o mniej zasobnych inwestorach, którzy chcą zapewnić elewacji optymalną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego cena tynków Bolix SA jest o 20% niższa od ceny silikonowych wypraw tynkarskich marki Bolix.

Tynki silikonowo-akrylowe można stosować w bezspoinowych systemach ociepleń opartych na styropianie (system Bolix S). Wyższy niż w przypadku tynków silikonowych opór dyfuzyjny, jaki je charakteryzuje, sprawia, że nie zaleca ich stosowania na podłoża o dużej przepuszczalności pary wodnej.

 • Tynki silikonowe:
  Bolix SIT 1,5 KA - faktura kasza, gramatura ok. 1,5 mm
  Bolix SIT 2 KA - faktura kasza, gramatura ok. 2 mm
  Bolix SIT 2 R - faktura kornik, gramatura ok. 2 mm
  Cena: 225 zł netto/30 kg
 • Tynki silikonowo-akrylowe
  Bolix SA 1,5 KA - faktura „kasza”, gramatura ok. 1,5 mm
  Bolix SA 2 KA - faktura „kasza”, gramatura ok. 2 mm
  Bolix SA 2 R - faktura „kornik”, gramatura ok. 2 mm
  Cena: 180 zł netto/opakowanie 30 kg
 • Średnie zużycie - w zależności od gramatury tynku wynosi od 2,5 do 3,5 kg/m²

Specjalnie pod tynki silikonowe i silikatowo-akrylowe został stworzony nowy silikonowy podkład tynkarski Bolix SIG Kolor, dostępny w ponad 40 kolorach zbieżnych z barwami tynków. Preparat stosuje się do gruntowania warstwy zbrojonej, a barwna powłoka jaką tworzy ogranicza efekt przebijania koloru podłoża przez strukturę tynku. Dzięki zawartości piasku kwarcowego, który tworzy chropowatą powierzchnię, poprawia się przyczepność masy tynkarskiej do podłoża przez co prace tynkarskie przebiegają szybciej i łatwiej.

Cena:
od 47,50 zł netto/opakowanie 5 kg

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl