Samoprzylepny system klejenia pap na zimno - BauderTEC

Artykuł sponsorowany Bauder Polska
Samoprzylepny system klejenia pap na zimno.
Samoprzylepny system klejenia pap na zimno. Bauder
Układanie pap z użyciem palnika nie zawsze jest możliwe ze względów bezpieczeństwa. Są jednak systemy umożliwiające skuteczne klejenie na zimno. Należy do nich innowacyjny BauderTEC.

Zdarza się, że ze względów bezpieczeństwa pożarowego, układanie pap na gorąco, z użyciem palnika, nie jest możliwe. Z pomocą przychodzi BauderTEC – samoprzylepny system do klejenia na zimno. Trwałe i szczelne połączenia uzyskuje się dzięki specjalnie zaprojektowanej, samoprzylepnej masie elastomerobitumicznej. Montaż przebiega szybko – wystarczy rozwinąć rolkę, zdjąć folię ochronną i przykleić papę. Dodatkowy efekt sklejenia powstanie pod wpływem promieniowania słonecznego i cieplnego.

Elastomerobitumiczna papa podkładowa BauderTEC KSA występuje w dwóch wersjach.
Elastomerobitumiczna papa podkładowa BauderTEC KSA występuje w dwóch wersjach. Bauder

Dodatkową zaletą jest elastyczność systemu BauderTEC. Papy do sklejania na zimno można bez problemu łączyć ze zgrzewanymi papami elastomerobitumicznymi. Jest to przydatne wtedy, gdy trzeba ułożyć papę podkładową na termoizolacji wrażliwej na działanie ognia. Można wtedy zastosować papę BauderTEC KSA DUO, mocowaną na zimno, a następnie wybraną papę wierzchniego krycia (np. BauderKARAT, BauderSMARAGD), zgrzewaną na gorąco.

Układ przemienny BauderTEC DUO

Doskonałym rozwiązaniem jest też opatentowany system BauderTEC DUO, który umożliwia zarówno klejenie na zimno, jak i zgrzewanie zakładów. Kompletny system pap z zakładem przemiennym pozwala częściowo uniezależnić prace od warunków pogodowych, a także wykonywać pokrycia i izolacje na konstrukcjach i materiałach, przy których stosowanie ognia jest wykluczone. Dodatkową zaletą systemu BauderTEC DUO jest to, że sposób łączenia zakładów może być w razie potrzeby zmieniony. Zakład do łączenia na zimno jest oznaczony kolorem niebieskim, do zgrzewania na gorąco – kolorem czerwonym.

Kompletny system pap z zakładem przemiennym pozwala częściowo uniezależnić prace od warunków pogodowych.
Kompletny system pap z zakładem przemiennym pozwala częściowo uniezależnić prace od warunków pogodowych. Bauder

Kompletny system pap

System BauderTEC to kompleksowe rozwiązanie, obejmujące paroizolacje, papy podkładowe oraz papy wierzchniego krycia. Standardowe papy samoprzylepne to: paroizolacje (BauderTEC KSD, BauderTEC DBR), papa podkładowa (BauderTEC KSA) oraz papa wierzchniego pokrycia, przeznaczona na powierzchnie o spadku ≥2% (BauderTEC KSO). Natomiast w skład pap DUO wchodzą: paroizolacja (BauderTEC KSD DUO), papy podkładowe (BauderTEC KSA DUO i BauderTEC ELWS DUO) oraz papa wierzchniego krycia (BauderTEC KSO SN). Przedstawiamy bliżej dwie z nich.

BauderTEC DBR

BauderTEC DBR to bitumiczna papa paroizolacyjna, przeznaczona do dachów lekkich. Jest to doskonała alternatywa dla paroizolacji aluminiowych i polietylenowych. Szczelność papy i podwyższoną odporność ogniową potwierdzają testy i badania. Papa jest samoprzylepna, zarówno na całej powierzchni, jak i na zakładach. Może być układana m.in. na blasze trapezowej, a także łączona z powszechnie stosowanymi systemami dachów płaskich (papy samoprzylepne, papy zgrzewalne, folie dachowe).

BauderTEC DBR to bitumiczna papa paroizolacyjna, przeznaczona do dachów lekkich.
BauderTEC DBR to bitumiczna papa paroizolacyjna, przeznaczona do dachów lekkich. Bauder

Montaż papy BauderTEC DBR jest łatwy i szybki (również przy wietrznej pogodzie), a zastosowanie aluminium i siatki szklanej we wkładce nośnej sprawia, że jest ona odporna na stąpanie.

BauderTEC KSA (DUO)

Elastomerobitumiczna papa podkładowa BauderTEC KSA występuje w dwóch wersjach: jako papa samoprzyplepna (KSA) oraz papa samoprzylepna z zakładem przemiennym (KSA DUO) - do układania na zimno lub gorąco. Jest ona polecana jako papa podkładowa w wielowarstwowych systemach dachów płaskich również w przypadkach, kiedy termoizolacja nie jest odporna na wysoką temperaturę, albo podłoże jest palne. Charakteryzuje się szybkim i prostym montażem, a wersja DUO – również możliwością wyboru sposobu łączenia zakładów.

Samoprzylepny system klejenia pap na zimno - BauderTEC

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl