Płyty ocieplające ściany wewnętrzne

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Jak twierdzą eksperci, brak izolacji budynku pozbawia nas nawet do 50% ciepła w pomieszczeniach, a 20% ciepła tracimy na ogrzewanie ścian i sąsiadów.
Płyty ocieplające ściany wewnętrzne

Firma Saarpor proponuje nowoczesne rozwiązanie - energooszczędną płytę Climapor XPS, przeznaczoną do izolacji wewnętrznej budynków prywatnych i komercyjnych. Można ją z powodzeniem zamontować samodzielnie, nawet w środku zimy. Jest również tańsza niż tradycyjne docieplenia zewnętrzne. Na rynku dostępne są różne materiały ociepleniowe, głównie przeznaczone do izolacji zewnętrznej. Wymagają jednak wynajmu ekipy remontowej, nakładów finansowych oraz odpowiedniej pory do jej montażu. Płyta Climapor XPS to nowoczesna technologia, którą ociepla się od wewnątrz piwnice, poddasza, pomieszczenia mieszkalne i biurowe oraz obiekty hotelowe. Wykonana
z twardego i lekkiego ekstrudowanego polistyrenu o grubości 4 lub 7 mm ma doskonałe właściwości izolacji termicznej i akustycznej oraz paroizolacyjne. Mimo swojej niewielkiej grubości ma właściwości izolacji termicznej takie same jak: 2-krotnie grubszy styropian, 20 razy grubsza ściana z cegły litej, czy 60 razy grubszy beton. Łączenia płyty można zakleić specjalną taśmą
i całość od razu pomalować. Można także bezpośrednio do ocieplenia przykleić płytki ceramiczne lub położyć tynk.

Pianka XPS  - od tratwy ratunkowej do izolacji piwnicy

XPS, podstawowy składnik płyty izolacyjnej Climapor XPS, to ekstrudowana pianka polistyrenowa, która po raz pierwszy została użyta podczas II wojny światowej, jako materiał do tratw ratunkowych. Głównie ze względu na dużą izolacyjność ciepła (struktura zamkniętych komórek), wodoodporność, wysoką wytrzymałość na działanie mrozu, lekki ciężar. Firma Saarpor od długiego czasu  z powodzeniem wykorzystuje ten materiał do produkcji płyt i tapet ocieplających.

Płyty ocieplające ściany wewnętrzne

Nie ogrzewaj sąsiadów

Płyta jest bardzo energooszczędna, ponieważ izoluje ściany
i chroni pomieszczenie przed wypromieniowaniem ciepła. Dzięki temu nie tracimy energii na ogrzewanie samych ścian i bardzo szybko podnosimy temperaturę ogrzewanego pomieszczenia. Z tego powodu omawiana płyta jest bardzo popularna w obiektach hotelowych. Tam ogrzewanie jest wyłączane, jeżeli pokój stoi pusty. Bez izolacji wewnętrznej ponowne ogrzanie pomieszczenia i wychłodzonych ścian zabiera dużo czasu i kosztuje nas o wiele więcej energii. Jest to szczególnie ważne w zimie, kiedy wzrasta zużycie energii i nasze rachunki. Płyta Cliimapor XPS to także idealne rozwiązanie, aby ocieplić i izolować ściany wewnętrzne i sufity mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Dzięki temu cała energia zostaje wykorzystana na ogrzanie naszych pomieszczeń, a nie na dogrzewanie mieszkań sąsiadujących z naszym. Izolacja wewnętrzna dobrze sprawdza się jako ocieplenie ścian, gdzie nie  można zastosować izolacji zewnętrznej, na przykład w piwnicach i starych kamienicach. Jest też świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy ocieplić miejsca trudnodostępne w naszym domu, ościeżnice, osłony rolet okiennych, wnęki kaloryferowe.

Szybki i łatwy montaż

Aby zamontować płytę nie potrzebujemy ekipy remontowej. Można zrobić to samemu, bez dużych kosztów. W pierwszej kolejności nakładamy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny, bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa. Następnie przykładamy do ściany na styk płyty izolacyjne i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Po 48 godzinach styki płyt możemy uszczelnić szpachlą lub taśmą. Styropian XPS jest bardzo gęsty i ma fakturę ściany. Możemy go następnie pomalować lub pokryć tapetą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl