Izolacja rur – oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Izolacja rur – oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe

Izolacja instalacji powinna zapewniać nie tylko obniżenie strat energii, ale także cechować się odpowiednim bezpieczeństwem ogniowym.

Izolacje instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych firmy Armacell wyróżniają się termoizolacyjnością oraz wysoką klasą ogniową. Otuliny rur SH/Armaflex znajdują wiele zastosowań. Są przeznaczone do zabezpieczania rur grzewczych, instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także rur z ciepłą i zimną wodą. Elastomerowa izolacja jest wykonywana na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, wynoszącym nawet poniżej 0,036 W/(m·K), dzięki czemu znacznie obniża wymianę energii pomiędzy instalacją i otoczeniem. Przekłada się to na zwiększenie sprawności instalacji oraz zmniejszenie strat energii.
Dodatkową zaletą izolacji SH/Armaflex jest wykorzystanie do jej produkcji unikalnej technologii Microban®, która zapewnia ochronę antybakteryjną i antypleśniową. Dzięki temu na materiale izolacyjnym nie rozwijają się mikroorganizmy, zagrażające zdrowiu i trwałości instalacji. Izolacja zapewnia także redukcję hałasu, co jest szczególnie istotne w przypadku instalacji wodnych. Dodatkowo struktura materiału zapobiega nasiąkaniu i skraplaniu się wody na powierzchni rur w czasie ich eksploatacji.
Równie ważną zaletą jest bezpieczeństwo pożarowe otulin, które wyróżniają się podwyższoną klasą ogniową. Mają one właściwości samogasnące (klasa B), a w czasie pożaru nie wytwarzają się płonące krople i cząstki (klasa d0), co znacznie ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

Izolacja rur – oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe
Izolacja rur – oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe

Izolacja SH/Armacell charakteryzuje się łatwością montażu (pianka kauczukowa jest miękka). Otuliny są oferowane m.in. w rozmiarach dostosowanych do wymagań izolacji cieplnej przewodów i komponentów zawartych Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl