Geowłóknina drogowa nieodzownym elementem prac ziemnych

Partnerem cyklu jest Masterfol
Prace remontowo-budowlane często przynoszą wiele zapytań. Z podobnymi zagwozdkami borykają się osoby tworzące tarasy, podjazdy czy chodniki. Nowe technologie, które pojawiają się na rynku, są zawsze chętnie wprowadzane do prac budowlanych, najczęściej przez firmy remontowe. Często jednak zdarza się, że osoby, które same wykonują drobne prace w swoim domu, zapominają o licznych udogodnieniach. W związku z tym najczęstszym błędem podczas tworzenia tarasów, podjazdów czy chodników jest brak izolacji pomiędzy gruntem a podbudową. Materiałem izolacyjnym w tym przypadku jest geowłóknina drogowa.

Czym jest geowłóknina drogowa i jakie ma właściwości?

Geowłóknina drogowa to nic innego jak tworzywo powstałe z włókien PES. Te podczas obróbki zostają ze sobą połączone termicznie. Powstała geowłóknina jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia. Idealnie przepuszcza wilgoć, a dodatkowo ma długi okres żywotności. To pozwala na wykonanie prac wokół domu bez konieczności robienia poprawek w przyszłości.

Jakie ma właściwości geowłóknina drogowa? Jest to idealny materiał do wzmocnienia podłoża, na którym ma znajdować się kostka brukowa, chodnik, taras czy ścieżka. Ma właściwości przepuszczające wodę, dlatego idealnie nada się również do tworzenia drenaży. Oprócz tego oddziela glinę od podbudowy, przez co z czasem na podjeździe nie zaczną pojawiać się koleiny. Ten model geowłókniny jest używany wyłącznie do tworzenia różnego rodzaju dróg. Są jednak inne modele, które wykorzystuje się w ogrodach, w oczkach wodnych i innych miejscach.

Geowłóknina drogowa dzięki temu, że wzmacnia grunt, zapobiega jego zapadaniu się. Często zdarza się, że źle wykonana podbudowa na wjeździe powoduje opadanie kostki brukowej. W ten właśnie sposób powstają wgłębienia, w których zbiera się woda. Dobrze zamontowana geowłóknina drogowa, utwardzenie gruntu, a także ułożenie kostki brukowej odgrywa niezmiernie ważną rolę. To dzięki nim wykonana jest dobrze zrobiona. Z geowłókniną drogową dużo łatwiej wykonać jest prace ziemne. W związku z tym jest to produkt, w który należy zainwestować. Co więcej, dzięki dobrze zrobionej podbudowie pod kostkę brukową nie doprowadzasz do gromadzenia się nadmiernej wilgoci wokół domu. Takie rozwiązanie jeszcze lepiej wpłynie na fundamenty mieszkania.

Postaw na dobrej jakości geowłókninę drogową, której bogaty wybór oferuje firma Masterfol!

Geowłóknina drogowa nieodzownym elementem prac ziemnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl