Kit do parkietu

Ewa Kulesza
Nawet najlepszej jakości podłogi z drewna z biegiem czasu rozsychają się. Przed ułożeniem parkietu należy zadbać, aby drewno przeznaczone do ułożenia na podłodze dobrze wyschło. Centralne ogrzewanie w mieszkaniach powoduje jednak, że nawet takie przygotowanie parkietu nie wystarczy.
Kit do parkietu

Duże różnice wilgotności w pomieszczeniach pomiędzy okresem grzewczym a okresem letnim powodują, że szczeliny w podłodze mogą zmieniać szerokość nawet o ponad 200%. Oznacza to, że szczelina o szerokości jednego milimetra może powiększyć się nawet do 4,5 milimetrów. Podłogi wyglądają wtedy wyjątkowo nieestetycznie, a w szparach zbiera się brud i kurz. Szczeliny pomiędzy rozeschniętymi deskami w podłodze można łatwo wypełnić kitem do parkietu firmy Soudal. Ta masa uszczelniająca, po utwardzeniu pozostaje trwale elastyczna, dzięki czemu wytrzymuje zmiany w szerokości szczelin. Dostępny jest w postaci gotowej do użycia pasty, a praktyczne opakowanie jest bardzo łatwe w stosowaniu. Końcówkę kartusza można obciąć na różnej wysokości, dzięki czemu uzyskujemy grubsze lub cieńsze pasmo kitu. Wyciskając uszczelniacz z kartusza (przy użyciu wyciskacza) możemy precyzyjnie wypełnić nawet bardzo wąskie szczeliny. Kit nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników i nie wymaga szlifowania po utwardzeniu. Dlatego z jego pomocą można naprawić polakierowane podłogi bez uszkadzania lakieru. Można go również stosować do wypełniania szczelin w nowym parkiecie, ponieważ masa daje się malować i przyjmuje kolor lakieru.

Jak go używać

Kit do parkietu

Prace należy zacząć od dokładnego oczyszczenia szczelin. Podłoże musi być suche, wolne od tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń (kurz, brud, stare szczeliwa). Szczelinę oczyścić drobnym papierem ściernym w taki sposób, aby nie uszkodzić lakieru, a następnie pozbyć się kurzu wymiatając szczoteczką lub wilgotną szmatką. Kit nakłada się do szczeliny z niewielkim nadmiarem, gdyż w procesie utwardzania kit nieznacznie zmniejszy swoją objętość. Kit do parkietu Soudal można obrabiać bezpośrednio po nałożeniu - po prostu wyrównujemy wypełnienie mokrym palcem i pozostawiamy do wyschnięcia. Ewentualne zabrudzenia oczyścić należy  wilgotną  ściereczką zaraz po ukończeniu pracy. Ta metoda sprawdza się przy naprawianiu podłóg już polakierowanych. W przypadku wypełniania szczelin w świeżo położonych podłogach przed szlifowaniem należy odczekać 24 godziny, aż kit się utwardzi. Za pomocą kitu do parkietów można także wypełnić spoiny złączeniowe pomiędzy listwami przypodłogowymi i ościeżnicowymi a ścianą, oraz stosować do wykańczania podłóg parkietowych, wykonanych z desek i paneli podłogowych.
Kit dostępny jest w kolorach: brzoza, buk, dąb, sosna, klon/jesion, wiśnia/olcha i mahoń.
Kartusz 310 ml, cena: 8-10 zł.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-izolacje.pl e-izolacje.pl